Фанера є шаруватим матеріалом, що складається зі склеєних між собою трьох і більше листів лущеного шпону з взаємно перпендикулярним розташуванням волокон на суміжних шарах.
Склейка фенольною смолою забезпечує фанері хорошу водостійкість і опірність до різних мікроорганізмів та грибків.
Фанера ФСФ – підвищеної водостійкості для внутрішнього та зовнішнього використання, ідеально підходить як основа під паркет та ін.
Характеристики ГОСТ 3916.1-96
- Товщина ?
- Формат листа 2500х1250 мм
- Сорт C/C (4/4), CP/CP (3/3)
- Клас|
- Щільність, кг/м3 650 – 670 кг/м3
- Вологість 5-10 %
- Виробник: ОДЕК Україна
Сорт СР – використовується для облицьовування непрозорими та плівковими покриттями, для обробки фарбами. Допускаються здорові світлі сучки. Здорові темні сучки допускаються із тріщиною шириною не більше 1,5 мм. Сучки, що незрослися, і отвори від незрослих сучків допускаються розміром не більше 6 мм. Також допускаються зімкнені та розімкнені тріщини. У сорті СР хибне ядро має перевищувати 50% поверхні листа, а здорове зміна кольору – 50%. Ремонт вставками зі шпону в сорті СР не обмежується. Також допускаються подвійні вставки. Шпона сорту СР може складатися зі смуг шпону, склеєних на ребро.
Сорт С – сорт фанери, який застосовується для використання в будівельних конструкціях тоді, коли зовнішній вигляд лицьової сторони фанери відіграє другорядну роль. У сорті С допускаються сучки частково зрощені і незрощені, отвори від сучків, що випали, розміром не більше 40 мм, розімкнені тріщини шириною не більше 10 мм, дефекти країв шириною не більше 5 мм. У сорті С допускаються сучки здорові світлі та темні без обмеження розмірів та кількості. У внутрішніх шарах допускається нестача шпону шириною до 10 мм. Нестача шпону по краях не повинна перевищувати 5 мм. Дозволяється замазка сучків, тріщин розміром не більше 60 мм. Допускається хибне ядро, хімічні забарвлення, побуріння, плями. Допускається ремонт шпону одинарними і подвійними вставками. Також у сорті С допускаються накладки шпону, вм’ятини, прошліфування.
- Сфери застосування:
- підкладка під паркет, ламінат та інші покриття для підлоги;
- внутрішні будівельні роботи;
- зовнішні оздоблювальні роботи;
- зовнішні будівельні роботи (багаторазова опалубка);
- покрівельні роботи;
- каркасне будівництво;
- конструкційні роботи;
- меблеве виробництво;
- автомобіле-, вагоно-, авіа-, суднобудування;
- виготовлення рекламних щитів;
- тара, упаковка.